Moda wizytowa

Moda wizytowa

Wystarczy, że ktoś w Twojej najbliższej rodzinie zaprosi Cię na przyjęcie okolicznościowe, albo, że Twoja znajoma wręczy Ci zaproszenie na jej ślub. Od razu staniesz wówczas przed koniecznością postawienia na super ciuchy, które będą przede wszystkim dobrze dobrane do Twojej sylwetki, ale jednocześnie okażą się na tyle efektowne, jeżeli chodzi o ich design, że bez większych problemów będą nadawały się do stworzenia unikatowego, ale zarazem bardzo eleganckiego setu ubraniowego właśnie na tę wyjątkową okoliczność. Musimy wiedzieć, że moda wizytowa nie ma sobie równych od lat. Tak jak w zakresie wszelkich innych działów modowych, w tym powiedzmy ubrań casualowych czy nawet tego, co na chwilę obecną określa się aktualnymi trendami, dynamika zmian jest ogromna, w przypadku mody wizytowej nie ma takich zjawisk.

Tu można mówić o swego rodzaju stabilności, jaka utożsamiana jest przede wszystkim z wysoką jakością stosowanych materiałów, tkanin oraz dzianin. Do tego dochodzi również z reguły jednolita, dość stonowana kolorystyka i niekoniecznie bardzo wyszukane wzornictwo. Ornamentyka musi przecież być na tyle powściągliwa, aby było odpowiednie dobranie tego typu garderoby na specjalne okoliczności. Musimy prezentować się schludnie, bardzo stylowo, właściwie do okoliczności, estetycznie. Istotne jest zatem postawienie przykładowo na wysokiej klasy sukienki, a w przypadku panów na przykład na wyjątkowego rodzaju garnitury czy modne spodnie na przykład w kant, zestawione z luzackimi krojem, ale bardzo szykownymi marynarkami i luksusowymi koszulami. Generalnie problematyczne jest to, aby dobrać stosownie ten rodzaj mody odpowiednio do swojej figury. To oznacza, że praktycznie nie ma sensu decydować się na przykład na wysokiej klasy sukienki, kiedy są one owszem bardzo gustowne, ale niedobrane należycie do naszego ciała.

Postura w tym przypadku jest najważniejsza, bo z reguły ten rodzaj kreacji bazuje na idealnym dopasowaniu pod względem figury, a zatem musimy wiedzieć, że sukienka powinna zostać tak dobrana, aby nie wychodziły nam nieestetyczne fałdki. Ponadto musi ona być także na tyle nieobcisła, aby zwiewnie spływała po ciele, a nie je opinała. Kolejna kwestia to to, jak będziemy prezentować się, kiedy usiądziemy. Przecież nie ma co ukrywać, że w zakresie mowy wizytowej bardzo ważne okazuje się połączenie z jednej strony elegancji wyglądu a z drugiej pełnego komfortu chodzenia w danych ciuchach. Wybierajmy też takie kreacje, które będą zrobione z dobrej jakości materiałów. Bardzo ważne, aby były to naturalne tkaniny, które będą miały w sobie tylko dobrze wentylujące materiały. To bardzo istotne chociażby z tego względu, że nasza skóra wtedy odpowiednio oddycha, zatem nie ma plam z potu, niekomfortowego uczucia i nieschludnego wyglądu.

Obecnie istnieje szeroki zakres rozmaitych salonów rekomendowanych przez projektantów, często ich autorstwa, w których można znaleźć kreacje z zakresu mody wizytowej. Jest to bardzo istotne z tego względu, że nie musimy już na wstępie dokonywać selekcji, krążąc po standardowych butikach z rozmaitymi typami ciuchów. Odpadają zatem długie godziny marnotrawione na selekcję modeli garderoby. Dużo bardziej istotne jest udanie się konkretnie do tej jednej właściwej placówki. W ten sposób nie będziemy musieli tracić niepotrzebnie czasu na sklepy, w których poszukiwanych przez nas kreacji w ogóle nie dystrybuują.

– autor artykułu